دکتر بهنام خرمی

متخصص جراحی فک و صورت و زیبائی


توصیه های بعد از عمل قسمت اول

1 . بلافاصله پس از انتقال به بخش کمپرس سرد ، دو طرف بینی و زیر چشم ها شروع می شود . کمپرس توسط همراه بیمار 24 الی 48 ساعت به صورت متناوب هر نیم ساعت به مدت 10 الی 15 دقیقه انجام شود . کمپرس سرد باعث می شود تورم و تیرگی اطراف چشم ها کمتر بروز نماید . ولی نباید بیش از 48 ساعت ادامه یابد . جهت انجام آن از خرده های یخ درون یک پلاستیک کوچک و یا از کمپرس سرد مخصوص که قبلا در فریزر نگهداری شده است استفاده نمایید . در صورت استفاده از خرده یخ از گذاشتن مستققیم آن بر روی پوست صورت خود داری کنید و بین کیسه یخ و صورت از دستمال استفاده کنید .

2 . در صورت تورم و تیرگی زیاد اطراف چشم ها می توانید پس از سه روز در همان نواحی از کمپرس گرم استفاده نمایید و تا چند روز بعد ادامه دهید .
3 . در مدت وجود اسپلینت و پانسمان روی صورت شمت از لباس های جلو باز و دکمه دار استفاده نمایید . تا هنگا تعویض لباس آسیب وارد نشود .
4 . داروهایی که برای شما نسخه شده است شامل یک آنتی بیوتیک ، یک مسکن و قرص سرماخودگی است که طبق دستوری که داروخانه به شما خواهد گفت استفاده نمایید .

علاوه بر داروهای فوق پماد تتراسیکلین جهت چرب کردن بخیه ها نسخه می شود . روز بعد از عمل پانسمانی که روی سوراخ های بینی را پوشانده است را بردارید و محل های بخیه شده را روزی 3 2 مرتبه توسط پماد چرب نمایید . مقدار پماد باید مختصر باشد در حدی که رنگ پماد بر روی محل دیده نشود . مراقب باشید که چسب بینی به پماد آلوده نشود .اگر برای شما قرص پردنیزولون نسخه شده است ( قرص پردنیزولون5 میلی گرم ) ممکن است به تعداد 21 و یا 10 عدد باشد . در صورت 21 عدد روز بعد از عمل 6 عدد بعد از صبحانه یا بعد از ناهار میل شود ، روز دوم 5 عدد و روزهای بعد به ترتیب 4 و 3 و 2 و 1 عدد میل نمایید . در صورتی که 10 عدد نسخه شده است روز اول 4 عدد روی صبحانه ی ناهار و روزهای بعدی به ترتیب 3 و 2 و 1 عدد میل شود . این دارو حتما روی غذا مصرف شد و به علت ایجاد بی خوابی شب مصرف نشود .

5 . در مدت وجود پانسمان اولیه بر روی صورت از منزل خارج نشوید مگر آنکه جهت معاینات به مطب مراجعه نمایید .
6 . در منزل تمام مدت دراز کش نباشید چرا که باعث افزایش تورم صورت و بینی می شود .
7 . هنگام خواب حداقل تا 10 روز اجازه خوابیدن به پهلو را ندارید . حتما به پشت بخوابید و هنگام خواب حتما از بالشت زیر سر استفاده کنید تا سر بالاتر از بدن قرار گرفته به کاهش تولید تورم کمک کند .

8 .امکان راه رفتن در منزل برای شما وجود دارد ولی بسیار آهسته و پاورچین . بهتر است بیشتر به صورت نشسته باشید .
9 . بسیار مراقب باشید تا اسپلینت و پانسمان روی صورت شما شل نشود .
10 . مش داخل بینی (تامپون) در زمانی که به شما گفته می شود خارج شود . جهت خارج سازی می توانید در روز مورد نظر در ابتدای ساعت کاری به مطب مراجعه نمایید .
ادامه دارد ...
توصیه های بعد از عمل قسمت دوم


آدرس مطب : اصفهان خیابان توحید میانی روبروی بانک سامان ساختمان تندیس واحد 5
تلفن : 36272377 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیبرنامه هفتگیگالری تصاویر جراحیسایتهای دیگرپیامهای کاربران